Göz Kapağı Estetiği Öncesi Sonrası

798 görüntülenmeGöz Kapağı Estetiği
1 Yorum

Hocam, göz kapağımın daha iyi bir görünüme ulaşması adına göz kapağı estetiği uygulaması yaptırmak istiyorum. Bu uygulamanın öncesinde ve sonrasında nelere dikkat etmem gerekir?

Dr. Berkant Bozdağ Cevapladı

Başarılı bir şekilde uygulamanın yapılması adına mutlaka uzman isimler ile iletişime geçilmelidir. Uygulama öncesinde tansiyon ile alakalı bilgiler doktor tarafından alınır. Aynı zamanda eğer ki pıhtılaşma ve kanama sorunlarını ortaya çıkartacak ilaçlar kullanılıyorsa bunlar 1 hafta önceden kesilmelidir. Yaraların iyileşmesi konusunda riski ortaya çıkartan alerji ve diyabet gibi durumların olup olmadığı öğrenilir. Aynı zamanda göz kapaklarında sıklıkla şişlik olan hastaların detaylı olarak analizinin yapılması önemlidir. Böylece sorunun temel nedeni ortaya çıkartılır.

Operasyon sonrasında iki gün çok önemlidir. Bu süre zarfında 2 saatte bir 30 dakika boyunca bölgeye soğuk kompres yapılmalıdır. Böylece şişlik ve morluk oluşumu azalacaktır. Aynı zamanda belirtilen süre zarfında baş dik şekilde uyunması gerekir. Operasyonun 7. günü duş alınabilirken 3 hafta sonrasında havuza girilebilir. 2 haftalık sürenin geçmesi ile beraber oluşan ödem ve morluklar tamamen düzelecektir.

Doktorunuza Sorun

    Sidebar
    Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.