Göz kapağı estetiği, göz kapağı ve çevresinde meydana gelen kozmetik problemleri gidermek için yapılan işlemdir. Ameliyatlı ya da ameliyatsız çözümler mevcuttur.

Yaş ile birlikte göz kapağında cilt ve yağ fazlalıkları ortaya çıkar. Zamanla sarkan göz kapağı ve torbalanmalar kişinin görme alanını daraltıp fonksiyonel bir yan etki oluşturabilir. Aynı zamanda kozmetik olarak da kişinin yaşlı ve ciddi görünmesine sebep olur.

Göz kapağı estetiği ile bu problemleri kalıcı olarak düzeltiriz. Böylece hem görüş problemi düzelir hem de daha genç, dinamik bir görüntü sağlanır.

Blefaroplasti ameliyatı ile kombine kaş kaldırma veya askılama yapılabilir. Böylece kaştaki düşüklük de giderilir.

Göz kapağında sarkma olup olmadığını anlamak için ayna karşısında ufak bir inceleme yapın.

*Göz kapağınız gözün dış köşesine doğru daha sarkmış ise

*Katlanma çizgisi kaybolduysa

*Makyaj yaparken sürekli kaşı kaldırma ihtiyacı duyuyorsanız

*Alt göz kapağında belirgin kırışıklık ve yağ torbaları var ise

*Göz kapaklarında sürekli bir ağırlık hissediyorsanız

*Kaşın köşesinde düşüklük var ise;

sizin de göz kapağı estetik işlemlerine ihtiyacınız olabilir.

Göz Kapağı Estetik ile sadece cilt sarkmaları ve torbalanmalar değil aynı zamanda yoğun kırışıklıklarda giderilebilir.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Göz kapağı, vücudun en ince derisidir. Bu ince ve hassas yapısı nedeniyle vücudun diğer bölgelerine göre daha çabuk kırışır. Dış etkenlere daha duyarlıdır.

Diğer yandan, bu kadar ince olduğu için kan dolaşımı daha yoğundur. Yoğun kan dolaşımı sayesinde çabuk iyileşir, operasyon sonrası iz kalmaz.

Göz kapağı sarkmasının genetik ve çevresel sebepleri vardır.  Aşırı güneşte kalma, sigara, uykusuzluk, düzensiz beslenme, kronik hastalıklar sebeplerden bazılarıdır.

Göz kapaklarında yaş almaya bağlı çeşitli değişimler görülür.

 • Göz altı kapaklarda renk değişimleri
 • Göz altı kapaklarda torbalanmalar
 • Üst göz kapağının aşağıya doğru sarkması
 • Göz kenarlarındaki kaz ayağı denilen çizgilerin belirginleşmesi ve fazlalaşması
 • Kişiye yorgun ve ciddi görüntü izlenimi vermesi, şeklinde sıralanabilir.

Göz kapağı estetik yapılması bazı durumlarda elzemdir. Zira bazen kişininin cilt sarkması o kadar fazladır ki görebilmek için başını arkaya yatırmak zorunda kalır. Göz kapağı estetikleri bu durumda ivedilikle yapılmalıdır.

Göz kapaklarındaki deri bollaşması kişinin genel ifadesini etkiler. Aynı seferde hem alt hem de üst kapak yapılabilir.

Üst Göz kapağı Estetik Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği operasyonu lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Operasyon süresi yaklaşık 20 ila 40 dakika arasında değişmektedir. İyileşme yaklaşık 1 hafta sürer. Bu süre sonunda göz kapakları normal haline geri döner.

Göz kapağı estetik operasyonunu ameliyathane koşullarında hastanede gerçekleştiriyoruz. Operasyon sırasında sürekli olarak anestezi hekimi bize eşlik etmektedir.

Üst göz kapağı kıvrımından kesi yapılarak fazla olan deri ve kas çıkarılır. Operasyon izinin görünmemesi için kesi yeri göz kapağı katlanma çizgisine denk getirilir. Yağ dokusunda fıtıklaşma var ise buradaki fazla yağ dokusu da çıkarılır.

Çıkarılacak dokular alındıktan sonra kesi yeri cilt altına atılan dikişlerle kapatılır ve operasyon tamamlanır. Kesi yeri ince bantlarla kapatılır. Tüm gözün kapatılmasına gerek olmaz.

Operasyon sonrası ilk 24 saat soğuk kompres uygulanır. Soğuk kompres iyi yapılırsa neredeyse hiç morluk, şişlik oluşmaz.

Gözlere 1 hafta su değdirilmez. Bantlar 3. gün alınabilir bu süre boyunca bant üzerine aralıklarla antibiyotikli pomad uygulanır.

Göz kapağındaki dikişler 1. haftada alınır.

Göz kapağı düşüklüğü olanlar kaşlarını yukarı kaldırarak ya da boynunu geriye atarak etrafı görmeye çalışırlar. Bu durum alında kırışıklık oluşmasına ve boyun ağrılarına yol açar.  Kaşların sürekli kaldırılması kalıcı bir yüz ifadesine ve baş ağrısına neden olur.

Göz kapaklarındaki cilt fazlalıkları alındıktan sonra bazı hastaların levator kasının da güçlendirilmesi gerekir. Levator kası kapağı yukarı kaldıran kastır. Pitozis ameliyatı denilen bu operasyon sayesinde yeterli kapak açıklığının sağlanması çok önemlidir.

Bazı hastalarımızda göz kapağı düşüklüğüne, kaş düşüklüğü de eşlik etmektedir. Bu durumda hem kaş düşüklüğü hem de göz kapağı estetik aynı seansta kombine edilmesi gerekir.

Göz kapağı estetik işlemi planlarken kaşların simetrisi, cilt, kapaklardaki yağ fıtıklaşması ve kapağı kaldıran kasın durumu dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir. Bu değerlendirme neticesinde operasyon planlanır.

Göz kapağı estetik ameliyatı neticesinde en iyi sonuç için kimi hastada sadece cilt almak yeterli olabilir. Ancak çoğu zaman hem cilt hem yağ torbalarının çıkarılması gerekir.

Göz kapaklarındaki torbalanma ve cilt sarkmasını aynı seansta çözümleyebiliyoruz.

Alt Göz kapağı Estetik Nasıl Yapılır?

Alt göz kapağı yaş almayla birlikte kontrol edilmesi gereken bir bölgedir. 40’lı yaşlardan itibaren yer çekiminin etkisiyle aşağı doğru sarkmalar başlar. Yüzün sarkmaya başlaması ile birlikte alt göz kapağında da bollaşma ve yağ torbalanmaları ortaya çıkar.

Bazı kişilerde genetik olan göz torbaları daha erken yaşta ortaya çıkar. Yağ torbalarından kurtulmanın yolu ise alt göz kapağı estetiği ameliyatıdır.

Operasyon lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Üst göz kapağı ile aynı seansta veya ayrı yapılabilir. 2 teknik kullanılabilir.

 • Transkonjunktival alt blefaroplasti( Kesi yapmadan gözkapağı iç yüzünden)

Bu yöntemde cilt kesisi yapılmaz, kapak iç yüzünde küçük bir alandan yağ torbalarına ulaşılır. İstenilen miktarda yağ çıkarılır. Bu teknikle sadece yağ torbalanmaları giderilir. Çoğu zaman dikiş gerektirmez ve iyileşme çok daha hızlıdır.

 • Subsilier alt blefaroplasti( Kirpik dibinden cilt kesisi ile)

Kirpiklerin hemen altında kesi oluşturulduktan sonra fazla yağ ve kas dokusu çıkarılır. Bollaşma yapan fazla cilt çıkarılır ve cilt altı estetik dikiş atılır. Dikiş bölgesi koruyucu ufak bantlarla kapatılır, göz tamamen kapatılmaz.

Bu tekniğin en büyük avantajı fazla cilt dokusu çıkarıldığı için kırışıklar da giderilir. Dikiş hattı hemen kirpik altında olduğu için iz kalmaz. Ancak diğer yönteme göre daha fazla şişlik ve morluk yapabilir.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Tansiyon hastalığı var mı kontrol edilmeli
 • Kanama ve pıhtılaşma problemleri yaratan aspirin ve diğer kan sulandırıcı ilaç kullanımı 1 hafta öncesinden kesilmeli
 • Diabet, allerji, yara iyileşmesi açısından riskler var mı değerlendirilmeli
 • Göz kapaklarında sık sık şişlik olan hastaların detaylı analiz edilmesi gerekir.
  • Tiroid hastalığı
  • Kan hastalıkları
  • Kalp hastalığı

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrası

Göz Kapağı estetik ameliyatları sonuçları yüz güldürücüdür. Ameliyatın başarısında hastanın doğru bilgi alması ve gerçekçi bir beklentiyle operasyona karar vermesi önemlidir. Doktorun da en uygun tekniğe göre operasyonu planlaması, hastanın doğal bir görünüm kazanması için gereklidir.

Göz Kapağı Estetik Ameliyatından Sonra Ne Yapılmalı ve İyileşme Süresi Ne Kadardır?

 • Ameliyat bitiminde buz ile soğuk kompres uygulaması yapmak şişlik ve morluğu azaltır. Hastalarımıza 2 gün boyunca 2 saatte bir 30 dakika olacak şekilde öneririz.
 • Ameliyat sonrası 2 gün boyunca baş dik olacak şekilde uyumak gerekir.
 • Göz kapaklarında bir miktar ödem (şişlik) ve morluk olması normaldir. Tamamen düzelmesi 2 haftayı
 • Operasyon sonrası 7. günde duş alabilirsiniz.
 • Operasyon sonrasında 3 hafta deniz havuz önerilmez.
 • Kontak lens kullanımına 2 hafta ara vermek gerekir.

Göz Kapağı Estetik Operasyonundan Sonra İz Kalır mı?

 • Göz Kapağı estetik operasyonunda ciltten yapılan kesi kapak katlantı bölgesine denk getirilir. Dikişler cilt altı atılır, bu sayede iz kalmaz.
 • Sadece göz altı torbası alınacak ise zaten kesi yapılmaz ve dikiş atılmaz.
 • Göz Kapağı estetik operasyonlarında dışarıdan fark edilebilecek bir kesi veya dikiş izi söz konusu olmaz.

Göz Kapağı Estetik Lazerle Yapılabilir mi?

Göz kapağı ameliyatı AMELİYATSIZ plazma enerjisi ile yapılabilir. Kliniğimizde üst ve alt göz kapağındaki başlangıç düzey kırışıklar ve sarkmalarda kullanılır. Ayrıca göz etrafındaki siğil, leke ve yara izlerinin giderilmesinde de başarılı sonuç verir.

Ameliyatsız Plasma enerjisi nasıl uygulanır?

Lokal anestezik kremler ile anestezi sağlanır. Ofis ortamında yapılır. Yaklaşık 2 göz 15 dakika sürer. Lazer uygulanan bölgede 1 hafta içinde kabuklanma olur. Bu kabuklar 10 gün içinde kendiliğinden düşer altından sağlıklı doku çıkar. Bu deriyi güneş kremleri ve fondötenle korumak elzemdir.

Göz kapağında sarkma seviyesine göre 1 ila 3 seans arasında uygulanabilir.

Ameliyatsız Plazma enerjisi kimlere uygundur?

 1. Göz Kapağı Estetik için operasyon geçirmek istemeyen,
 2. Günlük rutininden uzak kalmak istemeyen,
 • Kanama sıkıntısı olan,
 1. Başlangıç düzey cilt sarkması ve kırışıklığı olan kişiler uygun adaylardır. Genç yaş grubunda tercih edilir.

Ameliyatsız Plazma enerjisi kimler için uygun değildir?

Kronik cilt hastalığı olan kişilere uygulanmaz. Belirgin torbalanma ve sarkma olan kişilerde iyi sonuç vermez.

Göz Kapağı Estetik Kaç Yaşında Yapılır?

Göz kapağı ameliyatı 35 yaş sonrası kişilerde uygulanabilir. Genetik faktörlerle bazı kişilerde göz kapağında sarkma ya da torbalanma daha erken yaşta ortaya çıkar. Genç bireylerde kozmetik olarak rahatsızlık daha fazla hissedilir. Bu durumda operasyonsuz göz kapağı estetik (plazma enerjisi) tercih etmek gerekir.

Göz Kapağı Estetiği Öncesi Sonrası

Göz kapağı estetik operasyonu öncesi sonrası değişimin çok fark yaratacağını belirtmek isteriz. Göz kapağındaki sarkma ve kırışıklıklar yaşlanmanın sebep olduğu belli hastalıklar sonucunda artabilmektedir.

Ayrıca göz çevresinde yaşanan deformasyon estetik kaygısı yaratır ve genelde kadınlarda çok daha fazla problem oluşturur. Göz kapağı düşmesi ( pitozis) genetik olarak ya da travmalar ile ortaya çıkar. Estetik kaygılar kadar görme bozukluklarına da neden olur.

Göz kapağı estetik ile göz ve çevresinde yaşadığınız her türlü problemi ameliyatlı ya da ameliyatsız uygun tedavi yöntemleri ile gidermekteyiz.

Göz kapağı estetik operasyonu öncesi ve sonrasında gerekli olan bilgileri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Operasyon öncesi durumunuzu paylaşmak ve operasyon hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz kapağı estetik ile gözlerdeki yorgun ve ciddi ifadeden kurtulmak mümkündür. Göz kapağı estetik operasyonun başarısında anahtar, hastanın doğru bilgi almış olması ve gerçekçi bir beklentiyle operasyona girmesidir. Biz hekimlerin görevi ise en uygun ameliyat tekniğini belirleyip, kişiye doğal ve estetik bir görünüm sağlamaktır.

Göz kapağı estetiği operasyonu hakkında fiyat bilgisi almak için bize WhatsApp yoluyla ulaşabilirsiniz.

Related projects