Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem göz estetiği son zamanların en popüler estetik müdahalelerinden biridir. Özellikle kadınların daha çekik göz kapağı talebi, bu müdahaleye olan ilgiyi artırmıştır. Badem göz estetiği ile göz kenarları daha belirgin hale gelir ve kadınları makyaj derdinden kurtarır.

Badem göz estetiği, ameliyatlı ya da ameliyatsız yöntemler ile yapılabilir. Ameliyatsız yöntemlerde askılama, cilt altına uygulanan özel ipler ile sağlanır.

Yurt içinden ve yurtdışından birçok hasta badem göz estetiği için başvurmaktadır. Ataköy Göz olarak kliniğimizde, ameliyatlı ve ameliyatsız badem göz estetiği uygulamalarını yapmaktayız.

Badem Göz Estetiği Yapan Doktorlar

Badem göz ameliyatı, göz dış kenarları idealden düşük olan kişilere uygulanır. Bu göz yapısı, kişinin yüzünde mutsuz bir ifadeye, yorgun ve uykusuz bir görüntüye sebep olur. Düşük kapak kenarları makyajla kapatılmaya çalışılır.

Badem göz ameliyatı ile daha büyük, çekik ve etkileyici göz yapısına kavuşmak mümkündür. Önemli olan ise kişinin işleme uygun olup olmadığını değerlendirmektir. Yüz hatları, yüzün oval olması gibi özellikler badem göz estetiğinde önemli bir rol oynar.

Badem göz ameliyatı 45 dakika süren bir işlemdir. Lokal anestezi ile ameliyathane şartlarında yapılır. Kalıcı bir çözüm sunar.

Ameliyatsız ip askılama yöntemi ise ofis şartlarında yapılabilir. Lokal anesteziye bile ihtiyaç duyulmaz. Uyuşturucu kremler uygulandıktan sonra, cilt altı ipler ile askılama yapılır.

Daha pratik bir uygulamadır ve genç yaş grubunda tercih edilir.12-18 ay kadar kalıcılığı mevcuttur. En önemli avantajı kesi uygulanmaz ve geri dönüşü mümkündür.

Göz Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Badem göz operasyonu tercih edilmişse ameliyathane şartlarında uygulama gereklidir. Toplam işlem süresi 2 göz 45 dakikadır. Lokal anestezi altında yapılır. İşlem sırasında hasta ağrı hissetmez.

Gözün dış kenarında ufak bir kesi yapılır. Lateral kantus denilen bağlar yukarı çekilerek dikişlerle orbita kemiğine sabitlenir ve operasyon sonlandırılır. Bu sayede göz daha çekik hale gelir. Hasta, operasyon sonrası kısa bir istirahatten sonra evine gidebilir.

Badem göz estetiğinde kendiliğinden eriyen özel dikişler kullanılır. Bu sebeple dikiş alımı olmaz. Göz kenarlarında iz olmaz. İlk bir hafta içinde olan ödem ve kızarıklık 10 gün içerisinde kaybolur. 10. Günde hastalar rutin yaşamlarına dönebilirler.

Badem göz ameliyatı için ip askılama tercih edilmişse, uygulama ofis şartlarında gerçekleştirilebilir. Kesi yapılmaz, dolayısıyla lokal anesteziye ihtiyaç yoktur. İşlem süresi 2 göz yaklaşık 30 dakikadır. İp askı sonrası hastalar, rutin hayatlarına hemen dönebilir.

Göz Estetiği Kalıcı mıdır?

Badem göz ameliyatı kalıcı bir uygulamadır. Lateral kantus, dikişler vasıtasıyla yukarı doğru sabitlenir. Bu sayede göz dış kenarlarında daha çekik ve estetik bir görüntü ortaya çıkar.

Yaş alma ve yer çekimi etkisiyle göz çevresinde sarkmalar artabilir. Genç ya da orta yaşlarda yaptırılan bir badem göz ameliyatının, seneler sonra etkisinin azaldığı durumlar olabilir.

Ancak bu olay uzun yıllar içinde gerçekleşebilir. Bazı insanların da genetik olarak daha geç yaşlandığı düşünülürse tedavinin kalıcılığı uzun yıllar sürer. Sadece yaşlanma nedeniyle askılan kısımlar da aşağı inerse etki azalır.

İp askılamada ise tedavi kalıcılığı 12-18 ay arasıdır. Askı sağlayan ipler zamanla gevşer ve etki azalır. Kolayca tekrar edilmesi, pratik bir uygulama olması ve cerrahi gerektirmemesi tercih sebebi olmasına yol açmıştır.

Çekik Göz Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Çekik Göz Estetiği, göz kenarları düşük olup, çekik badem göz yapısı isteyen kişilere yapılır. Estetik bir müdahale olduğu için kişinin gerçekten böyle işlem istediğine emin olması gerekir.

Anlık hevesle karar verilen cerrahiler sonrası bazı hastalar mutsuz olmaktadır. Hatta bir süre sonra ikinci bir operasyonla askılamanın geri çıkarıldığı durumlar gözlemlenmiştir.

Bununla birlikte, ikinci önemli kriter, kişinin göz yapısının bu ameliyata uygun olup olmadığıdır. Görüntü olarak aşağıya sarkmış, bireyi yorgun gösteren göz yapısı, bu ameliyat için uygundur. Öte yandan genetik olarak zaten doğuştan çekik yapılı gözlere, bu işlemi uygulamak anlamsızdır ve ortaya garip bir görüntü çıkartabilir.

Operasyon öncesi hastanın beklentileri gerçekçi olmalıdır. Yüz ve göz yapısı uygun olmayan kişilerde müdahaleden uzak durulmalıdır. Tüm bunlar için hastanın, doktoru tarafından doğru bilgilendirilmesi şarttır.

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Badem göz ameliyatının ücretini, malzeme kalitesi belirler. Badem göz ameliyatı fiyatları ve işlemler hakkında bilgi almak için WhatsApp veya telefon üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Badem göz estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem göz ameliyatı ile göz kenarı yukarı kaldırılarak daha çekik ve estetik hale gelmesi sağlanır.

Badem Göz Ameliyatı Kaç Saat Sürmektedir?

Badem göz ameliyatı ortalama 45 dakika sürmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Hangi Anestezi ile Yapılır

Badem göz ameliyatı lokal anestezi ile yapılır.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunur?

Badem göz ameliyatı sonrasında hemen taburcu olabilirsiniz.

Badem Göz Ameliyatında Acı Hisseder miyim?

Badem göz ameliyatlarında ağrı olmaz.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Dikkat Etmem Gerekenler Nelerdir?

Operasyon sonrası buz kompresi ve ilaç kullanımı önemlidir. Antibiyotikli kremler 15 gün boyunca kullanılmalıdır.

Badem Göz Ameliyatından Sonra Dikiş İzi Kalır mı?

Badem göz ameliyatından sonra gözde dikiş izi kalmaz.

Göz Estetiği Sonrası Ne Zaman İş Başı Yapabilirim?

Badem göz ameliyatı sonrası en geç 10 gün sonra işe dönebilirsiniz.

Göz Estetiği Sonrası Ne Zaman Makyaj Yapabilirim?

Badem göz sonrası 1 hafta sonra makyaj yapılabilir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Görmemde Sıkıntı Olur Mu?

Görme ile ilgili bir sıkıntı yaşanması söz konusu değildir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Gözüm Ne Zaman İyileşir?

Bu süre kişiden kişiye değişmekle birlikte gözün nihai haline ulaşması bulması 15 günü bulacaktır.

Related projects